top of page
wallpaper.png
doodle-question-marks_1034-839_edited.pn
doodle-question-marks_1034-839_edited.pn
doodle-question-marks_1034-839_edited.pn
pngwing.com (12).png
pngwing.com (12).png

ZAČÁTEK ROKU A TAK DÁL

Už ani nevím, jak probíhal konec prázdnin. Kdo se komu omluvil a jestli vůbec. Já se snažila vycházet jak s June, tak i s Laurie, ale bylo vidět, že mezi nimi to pořád skřípe. Všichni jsme tak trochu doufali, že společně s letními dny odejde i veškeré drama ALE PĚKNĚ JSME SE MÍLILI. K tomu ale později.

Zařazování prváků bylo zdlouhavé, že jsem to po chvilce hlady ani nevnímala. Přibylo nám pár nových tváří, které si už, upřímně, jménem ani nepamatuji, protože veškerý čas tráví zalezlí na pokoji. Hostina nebyla moc obsáhlá a k jídlu byly převážně prázdné talíře. Zatímco jsem byla zabraná do pořádání toho mála, co na stole bylo, proběhla venku silná bouřka a v síni výpadek světla. Profesoři nás proto radši zahnali na koleje a my šli spát.

pngwing.com (73).png

Krátce poté se vytopil lektvarologický klub, což docela upoutalo Isaacovu pozornost a stal se úplně posedlý myšlenkou, že se na hradě děje něco divného a nebezpečného. Občas se s ním a Jayem scházíme a probíráme veškeré možnosti, a tak různě se touláme po hradě. Isaac si všechno poctivě zapisuje a hraje si na jakéhosi detektiva. Nejradši bych od všeho nebezpečí a podivností zůstala co nejdál, ale ráda s kluky trávím čas a pomalu si začínám myslet, že na Isaacově tvrzení bude i trochu pravdy, takže mi zvědavost nedá.

pngwing.com (61).png
lys a jelly.png

LYS + JELLY = KAMARÁDI!!

pngwing.com (69).png
pngwing_edited.png

Od minulého roku se docela rozmluvil a vždycky se od něj něco zajímavého dozvím. Hrozně dobře se s ním povídá a nevadí mu moje žába JELLY, zatímco třeba z Maxe to nechutenství úplně čiší. Lys dokonce i Jelly nakrmil sušenou mouchou!! A úplně sám!!

Večery trávím většinou v přítomnosti naší kolejní gramofonové desky, Stua a mých přátel. Poslední dobou často vídám Lysandera, což je fajn změna.​​

Po pár dnech se stala věc, kterou jsme sice všichni očekávali, ale nikdo o ní nemluvil. LAURIE SE ROZEŠLA S MAXEM a přímo před námi! Nebo se Max rozešel s Laurie? To mi v tom záplavu slov, co na sebe házeli, nějak uniklo. Taky mi nějak unikl důvod jejich hádky. Bylo to snad kvůli budoucímu povolání? Divný. S June a Stuem jsme celé drama sledovali úplně bez dechu a z bezpečí gauče. Po rozchodu Max odběhl naštvaný na pokoj a jako ocásek se za ním rozběhla June. Já a Stu jsme zůstali u Laurie, a poskytli ji dostatečnou útěchu a aspoň kapesník na slzy, kterých nebylo málo.

pngwing.com (70).png

Což mi připomíná, že jsme se Stuem poskytli útěchu i Elle, když s brekem, poté co došikanovala kolejní obraz, utekla na pokoj. Nejdřív nám nechtěla prozradit, proč se chová tak zmagořele, ale nakonec z ní vypadl její tragický životní příběh, který obsahoval mimo jiné i smrt rodičů a falešnou identitu. Musím říct, že si toho Ella prožila opravdu hodně, až jsme se se Stuem nezmohli ani pořádně na slovo. Otázka je, jestli je něco z toho, co nám řekla, pravda. Na ukončení jejího monologu nám depresivně zahrála na flétnu a nechala nás tam se Stuem ještě víc zmatené sedět.

A KDO BUDE DALŠÍ?!!

pngwing.com (71).png

V dalších dnech nám bylo oznámeno, že zemřel profesor Hamilton, kterého jsme měli minulý rok na formule. Takový postarší hodný pán, který se furt usmíval. Věřím, že to pro všechny byla velká rána a nikdo nic takového nečekal. Celý den byl smutný a nikdo toho moc nenamluvil. Později jsme se na koleji dozvěděli, že Lysovi zemřela maminka, což nás všechny rozhodilo ještě víc.

Proč musí lidi umírat??

pngwing.com (74).png

Možná všichni, protože hrad je v rozkladu a bortí se!! Výpadky světla a neustálá tma jsou už na denním pořádku. Kate zakopávačky na koleji. Venku bouřka a vítr, co láme s dveřmi. Tornáda. Neustálé rány, jak něco padá... a do toho hysterická Aurora a uječená Laurie!! Prostě CHAOS.

pngwing.com (22).png
stu1.png

STU

pngwing.com (65).png

Nejvíc času se snažím trávit se Stuem, dokud nám ještě nějaký zbývá. V jeho přítomnosti se cítím trochu bezpečněji i když mě občas jeho pohled znervózňuje. Pamatuju, když jsme s Auroru chodily s Maxem, tak se nám při představě držet se s ním za ruku obracel žaludek naruby ale se Stuem mi to nevadí. Naopak. Je to uklidňující. Nemůžu najít slova která by vystihla, jak moc se pro mě tento člověk stal za tak krátkou dobu důležitý a blízký. Je to osvobozující pocit mít v tom veškerém dramatu a zmatku co se kolem děje, někoho takového po svém boku. Věčně s úsměvem na tváři. Mohla bych se mu svěřit se vším a vím, že by mě nikdy neodsoudil.

4895137_0_edited.png

Před pár dny byl Halloween. Výzdoba byla fenomenální a téma Fantom Opery. Prošli jsme si stezku, kterou nás provázela Christine, dostali odměnu a půjčili kostýmy. Večer se konal Halloweenský ples. Aurora rozjížděla s Corn freestyle a Laurie vyzvala Isaaca k tanci (?), zatímco mě vyzval Stu. Nebo já jeho. Nebo spíš Max vyzval mě ať vyzvu Stua. Tak nějak to bylo. Každopádně jsme spolu šli

4895137_0_edited.png
hiclipart.com.png

na parket a zjistila jsem, že je Stu... hrozný tanečník!! Asi jako já. Ale mně to bylo jedno, a to i když jsme měli obráceně ruce a tančili mimo rytmus. V tom oblečku, co měl Stu na sobě byl opravdu rozkošný a moc mu to slušelo a já celou dobu přemýšlela proč jsem tak nervózní, když mi je s ním tak dobře. Budu si o tom muset promluvit s Laurie. I když se mi to píše těžce, je z nás asi nejzkušenější.
Z našeho kostrbatého tance nás vyrušil až další výpadek světla a za ten večer jich ještě pár bylo, tak jsme se radši všichni přesunuli na kolej k desce Lany Del Rey, Corn oblíbenkyni. Celou dobu jsem byla v těsné blízkosti Stua, takže mě ty neustálé výpadky světel a rány moc neděsily. To se ale bohužel nedalo říct o Auroře, která se už pomalu, ale hlasitě, začínala smiřovat s tím, že se ráno neprobere.

hiclipart.com.png
hiclipart.com.png
st%252Csmall%252C507x507-pad%252C600x600
pngwing.com (37).png

Další den se Aurora díkybohu probrala, a dokonce v tak dobré náladě, že uspořádala oslavu. Bylo jí totiž třináct, o čemž jsem samozřejmě věděla, a tak jsem pro ni měla předem připravený dárek. Večer se nás sešlo docela dost, i Ryan se ukázal. Aurora se pořádně vymódila a opravdu ji to slušelo!! Vypadala jak princezna!! Donesli jsme hodně sladkostí a pustili si Queen a všichni jsme na ně tančili. Dokonce i Lysander s Maxem to rozjeli!! Byl to jeden z nejlepších večerů na škole.

pngwing.com (70).png
bottom of page