top of page
wallpaper.png

CO DALŠÍHO O SOBĚ JEŠTĚ TAJÍ??

pngwing.com (12).png

HRAD JDE K ZEMI!! a další věci

pngwing.com (72).png
pngwing.com (82).png

Uběhl leden a měli jsme s Lysem narozeniny. Narodili jsme se totiž úplně ve stejný den!! JAKO DVOJČATA. Jen on o dva roky dřív no. Tak jsme to společně oslavili a pozvali všechny naše kamarády z koleje. Dokonce nám i domácí skřítka Poppy donesla třípatrový dort! Moc se jí povedl. Byl by to opravdu skvělý večer, kdyby nás v průběhu nevyrušilo rádio s novinkami ze světa o nějaké další pohromě, kterou zapříčinila naše škola. Snažili jsme se to hodit za hlavu a užít si hraní twisteru, ale Stu byl z toho celý špatný, takže myslím, že si ten den moc neužil.

pngwing.com (37).png
—Pngtree—red_underline_collection_54

A MOC MU TO JDE!!

Další den probíhala výpomoc s úklidem v Prasinkách. S Lysem a Corn jsme vytvořili skupinku a plně se vybavili na boj s běhnicemi. Nebudu lhát, byl to masakr. V jednu chvíli se jich na Lysandera hrozně moc sletělo a kdybychom neměli speciální spreje a rychlé ruce, tak je asi po něm. Kate dokonce pár běhnic napadlo a Stu ji musel ošetřovat. Stu teď totiž pomáhá na ošetřovně 

 

 

pngwing_edited.png
běhnice.jpg

běhna

pngwing.com (22).png
%C3%A2%C2%80%C2%94Pngtree%C3%A2%C2%80%C2

V průběhu dalších dnů začala hořet jedna učebna. Nevím která a nevím proč, ale Kate tam naběhla a my ostatní zůstali na koleji. Lys už nemohl vydržet to neustálé čekání a zvědavost mu nedala a šel se projít po hradě, což nám přišlo jako špatný nápad, tak jsme za ním s Corn a Laurie vyrazily. Společně jsme objevili jakousi prasklinu, kterou jsme prolezli do tajné chodby. Docela nás zklamalo, že chodba byla jen stará zkratka z jednoho patra do dalšího a nic zajímavého jsme tam nenašli. Tím dnem jsme se ale shodli na tom, že se budeme o všech nových nálezech informovat.

 

O pár dní později proběhl valentýn, tak jsme se s holkami pořádně připravily a strávily půlku dne intenzivním přemýšlením a sepisováním valentýnek. Já tedy poslala jenom Stuovi a s holkami pak profesůrkovi, ale Corn se pěkně rozjela a poslala jich asi pět. Dokonce i mně. Bylo to moc hezké. A Aurora se překonala a poslala Lysovi. Dokonce to amorek přečetl i v rozhlase! Bohužel nám zbytek dne zkazilo šílené počasí a hloupost jednoho profesora, který při hodině poslal naše čtvrťáky ven a málem je to odneslo, takže jsme valnou část večera strávili uklidňováním Stua. Max si pak stěžoval a toho profesora prý vyhodili. Dobře mu tak.

nesoudím, ale Barry a Ella? ...ŠÍLENÉ!!!

pngwing.com (70).png

Lys si mě pak odchytil a chtěl se mnou probrat tu valentýnku od Aurory. Protože se podle něj vyznám ve vztazích, což mě hodně potěšilo. Aurora se tam ale nepodepsala a jen tam zanechala „A“ Nemohla jsem mu prozradit, že se jedná o ní, ale ani jsem mu nechtěla lhát. Nakonec se k ní nějak dopracoval sám a byl z toho celý špatný. Vysvětlil mi totiž, že nechce vztah, protože jsou s tím jenom problémy. Odkývala jsem mu to, ale podle mě přehání. Jak by s Aurorou mohly být problémy???

Což mi připomíná, že s Auroru úplně žereme bravo časopisy, které mi dala na Vánoce. Dočteme se tam opravdu, ale OPRAVDU všechno. Nejen, že má časopis vlastní Wilmu, která probírá mnohem víc peprná témata jak pravá Wilma z věštce, ale hlavně má i kvízy, zajímavé články a plakáty a tak. Barrymu jsem takhle udělala kvíz, zda ho osoba, kterou on miluje miluje nazpět. A vyšlo mu že jo!! Ale neuvěříš deníku, kdo je tou osobou, co Barry miluje. JE TO ELLA. Ta Ella z koleje, který jde každý oko jinam a občas to s ní někde nahodile sekne. Určitě musela Barrymu zahrát nějakou svůdnou píseň na flétnu, protože jinak si to neumím vysvětlit.

 

 

JO a taky se v divadle pořádal konkurz. Laurie totiž přišla s návrhem, že se bude hrát Mamma Mia! No, neměla jsem pořádně nic připraveného, tak jsem si švihla jednu písničku z dětství. Přidala jsem k tomu nějaké pohyby a sklidilo to opravdu úspěch! Dokonce mi to získalo i jednu z hlavnějších rolí a to Tanyu, kamarádku Donny. Aurora minule na divadle předvedla tak dobrý výkon, který všem zůstal živě v paměti, že se ani nemusela dostavit na konkurz a rovnou získala roli Rosie, takže nemůžu být šťastnější. Na konkurz se přišla podívat i profesorka Mang a pěkně to na podiu rozjela.

KDE JE VŮBEC ISAAC?!

%C3%A2%C2%80%C2%94Pngtree%C3%A2%C2%80%C2
%C3%A2%C2%80%C2%94Pngtree%C3%A2%C2%80%C2

NO ALE TEĎ K TOMU ŽHAVÉMU!!! Laurie při jedné své procházce hradem zabloudila do té nově odkryté tajné chodby a našla tam deník. Podle všeho se jednalo o deník Huxleyho, našeho pomateného profesora formulí. Probírali jsme to celá kolej společně, a všechny nás překvapilo, že náš prvák, Owen, o tom ví mnohem víc než my a nikdy se nezmínil. Přiznal nám, že ta místnost začala hořet, když tam byl on s jednou prvačkou Aishou a právě to byl Huxley, kdo je tam poslal. Chtěl je snad upálit zaživa?? Prozradil nám další věci, z kterých jsme usoudili, že Huxley bude hlavní podezřelý. Měla jsem víc poslouchat Isaaca, protože už po první hodině o něm nezavřel pusu a ze všeho ho podezíral. Což mi připomíná

 

Pak se Huxley přiznal našemu kolejnímu a kvůli tomu se rozhádala celá naše kolej. Lysander se chytil s Owenem, protože Owen nechtěl, aby šel Huxley do Azkabanu, zatímco Lys... chtěl? Vlastně nevím, proč se tam ti dva hádali, já z toho byla pěkně zmatená a Laurie asi taky, tak jsme se šly spolu projít a nechaly ostatní, ať si to vyříkají. Když jsme se vrátily, tak už všechno bylo v klidu a byl tam jenom Stu, který mi všechno odvyprávěl.

Ten večer nemohl skoro nikdo usnout, tak jsme si zpestřili večer hraním flašky. Kromě toho, že nám Lys přiznal, že už měl vztah a Max, že se mu zdálo o mojí žábě, si nic nepamatuju. Nakonec jsem usnula vedle Stua a cítila jsem se opravdu v bezpečí. Další den už všechno vypadlo v pořádku, tak nás poslali zpátky na hrad, ve kterém se kvůli popadaným kamenům nedalo pomalu ani hnout.

%C3%A2%C2%80%C2%94Pngtree%C3%A2%C2%80%C2
%C3%A2%C2%80%C2%94Pngtree%C3%A2%C2%80%C2
pngwing.com (83).png
pngwing.com (71).png

NO A PAK SPADL HRAD! Tedy ne doslova. Laurie totiž našla další místnost, do které jsme se společně s naší výpravní četou (Já, Laurie, Corn, Lys) vypravili. Ukázalo se, že to vede hluboko pod hrad a bylo to docela strašidelné. Všude byla zima, tma, kameny a bordel. Udělali jsme tu chybu, že jsme o tom řekli ostatním na koleji a někdo z nich nás běžel napráskat profesorce Mang, která nás naštvaně volala do svého kabinetu. Ale my se nemohli prostě vrátit, aniž bychom to neprozkoumali dál. Jediná Laurie se chtěla otočit a bylo mi ji trochu líto, protože tam chvilku zažívala jakýsi breakdown. Pak se ale vzpamatovala a šli jsme dál. Daleko jsme ale nedošli a vyskočil na nás zpoza kamení náš kolejní děda a s Laurie to švihlo o zem. Vyhnal nás ven a bůhví, jestli to bude ještě nějak dál řešit. Nestačili jsme se ale ani rozkoukat, a v rozhlase hlásili evakuaci a s Laurie to šlo znova k zemi. Ten den to nebylo naposledy, co svým tělem vytírala podlahu. Zvenku jsme totiž sledovali, jak se hrad celý natřásá a nebyl to moc hezký pohled. Naštěstí profesoři připravili provizorní tábořiště, kde jsme přečkali noc. Mezitím se ztratila Corn, ale paní profesorka Owlett ji našla a pak nás vzala pro naše mazlíčky. Po návratu nás čekal verdikt s Mang, která si nás zavolala do svého stanu. Situace vypadala vážná, profesorka u toho vypila skoro flašku alkoholu a my se už pomalu smiřovali s vyhozením ze školy. Překvapila nás ale, když nám řekla, že se přimluví za dlouhodobý trest. Nemůže ale nic slíbit, protože nás tam přistihl děda, což hodně zkomplikovalo situaci. Ale děda nás má přeci rád ne?? Ten by nás snad nevyhodil. Nebo nás rád nemá?

pngwing.com (70).png

O pár dní později jsem v koleji zastihla Maxe s June, jak si povídají na gaučíku. June byla pěkně rozhozená ze svého budoucího povolání, tak radši odešla a nechala nás tam s Maxem samotný. Z nudné astronomie jsme stočili rozhovor k astrologii a HOROSKOPŮM. Donesla jsem si tedy časopis, že Maxovi přečtu denní horoskop. Je ve znamení lva, což mě vůbec nepřekvapuje. Z výsledku nevypadal moc nadšeně, ale moje chyba to není, měl se narodit v lepším znamení. Naštěstí se tam pak objevili Aurora se Stuem, kteří projevili mnohem větší nadšení. Stuovi dokonce vyšlo, že jeho pleť bude vzkvétat, tak jsme toho využili a šli si dát společně masku na obličej. Nevím, zda maska něčemu pomohla, ale určitě nás to sblížilo. Dali jsme si totiž další pusu! Jednu z těch delších. A pak mi Stu řekl, že mě miluje. Tak jsem mu to řekla taky, protože jsem to snad nikdy necítila víc. Ta pusa byla totiž moc hezká.

pngwing_edited.png
pngwing_edited.png

(až na tu pusu!!)

pngwing_edited.png

Další den jsem o tom nadšeně odvyprávěla Auroře, a ta byla akorát trochu smutná, že taky nikoho nemá. I přes to všechno totiž Aurora Lyse pořád nepustila z hlavy, a to bych nebyla správná kamarádka abych ji s tím nepomohla a nedala jejich vztahu další šanci. Co jsem se dočetla v časopisu, tak je balení hlavně o neverbálnosti (to jako že jde o pohled a tak), takže jsme vymyslely dokonalý plán, jak Aurora nejen sbalí Lyse, ale dokonce ho políbí! Tedy on ji. Aniž by spolu mluvili! Protože Aurora se před Lysem stydí mluvit. Bude to jak v romantickém filmu, kdy do sebe vrazí, on ji zachytí, podívají se na sebe a pak si dají pusu. Ještě štěstí, že jsme to celé nacvičovali se Stuem protože se ukázalo, že Aurora padá jak hruška. Lys ten den už spal, tak si šla Aurora po nácviku taky lehnout.

—Pngtree—red_underline_collection_54
%C3%A2%C2%80%C2%94Pngtree%C3%A2%C2%80%C2
%C3%A2%C2%80%C2%94Pngtree%C3%A2%C2%80%C2

Maxe a June se dotklo, že jsme je nezačlenili a Max byl jak jinak než hnusný a June jak jinak než ufňukaná. Radši jsme se Stuem odešli pryč, ale byl z toho celý mrzutý, tak jsem se rozhodla jít lehnout. Cestou zpátky jsem ale viděla Maxe a June, jak si DÁVAJÍ PUSU! Doslova na sobě byli nalepení jak vysavač, tak mě samozřejmě nohy přestaly poslouchat a zůstala jsem tam stát a civět. Max asi neumí dobře líbat, protože se June hned po polibku zvedla a utekla celá zmatená pryč. Max z toho byl celý agresivní, tak po mně hodil tužkou a málem mi vypíchl oko. Asi si uvědomil, jak zle se chová, protože se hned omluvil a navrhl, že si můžeme číst z bravíčka. Na vteřinu jsem se rozmýšlela, zda si jít lehnout, zůstat a trucovat, nebo mu odpustit a donést časopisy. Vyhrály časopisy. Max o mě neustále prohlašuje, jaká jsem drbna, ale ten večer to byl on, kdo dychtivě hltal každé slovo z bravo poradny. A dokonce mi na mé dotazy odpovídal větami o více jak třech slovech!! S Maxem je to jak na horské dráze, někdy bych ho nejradši zabila a zakopala v lese, jindy ho mám celkem ráda. CELKEM. Myslím, že ten večer se dokonce stal mým kamarádem.

Mezitím, co jsme s Maxem intenzivně probírali fáze vztahů, se vrátil Stu a usnul u krbu. Dokonce jsem se Maxovi chtěla pochlubit s tím, jak moc se Stuem milujeme, ale než jsem to stačila načít, tak se zvedl a šel spát. Tak jsem šla vzbudit Stua a on mě ze spánku oslovil jako ARTHURA? Zeptala jsem se, co je ten Arthur zač a on že to je jeho bratr. NIKDY SE NEZMÍNIL ŽE MÁ BRATRA? A to jsme se o rodině bavili už několikrát. Tak jsem to zmínila, a on to hned zamluvil ať si jdu lehnout. Pěkně mi zkazil dobrou náladu, kterou jsem díky mému novému kamarádovi Maxovi měla. Celou noc jsem pak přemýšlela, jestli mě má skutečně Stu tak moc rád, jak tvrdí, když mi evidentně nevěří. 

VIANN!

JO A UŽ MÁM HOTOVÝ VŠECHNY ZKOUŠKY A BYLO TO CELKEM JEDNODUCHÝ!!! ALE BEZ STUA BYCH TO ASI NEDALA

JELLY MILUJE MAXE!! 

pngwing.com (70).png

Doslova mu skočila do obličeje. Nebudu lhát, nebyla jsem překvapená, protože už dřív jsem zpozorovala, že je Max její oblíbenec a kdyby mohla, tak si ho určí za páníčka. Max se snažil vyhnout žabímu polibku, jak jen to šlo, ale nic nezastaví mě s žábou v ruce. Bohužel, (nebo bohudík?) polibek s žábou nic neudělal a místo Maxe líbajícího princeznu tam byl Max, olizován žábou. Protože na rozdíl od něj se Jelly ničemu nebránila a šla na to zhurta i s jazykem. Aurora radši utekla na záchody, a trvalo mi pár minut, než jsem ji ujistila, že může vylézt, že ona je v bezpečí.

jelly.png

(už jsem psala, že jsme kamarádi?!!)

pngwing_edited_edited.png

Aurora dokonce ani pusu!!

pngwing.com (71).png

Druhý den jsem na Stua neměla moc náladu a bylo by mi fakt pod psa, kdybych blízko sebe neměla Laurie a Maxe. Probrala jsem to s Laurie a pak i s Aurorou. Sice ani jedna z nich nikdy neměla pořádný vztah, ale obě vztahům rozumí víc jak kdokoliv jiný. Poradily mi, ať se na to Stua zeptám, což bych koneckonců udělala tak jako tak. Upřímně jsem nevěděla, co od toho čekat, ale nakonec všechno dopadlo dobře a Stu mi bez zdráhání vysvětlil jeho komplikovaný vztah se svým bratrem, za který se asi jenom styděl. Takže to vůbec nebylo o tom, že by mi nevěřil. DOUFÁM. Bylo mi ho ale líto, tak jsem ho ujistila, že tu pro něj vždycky budu. Což je pravda!

Vrátili jsme se na kolej a zapojili se do debaty Aurory a Maxe o vražedkyni z novin. Měla až podezřele moc společného s profesorkou Owlett. Došli jsme k názoru, že to nebude náhoda a Owlett je ve skutečnosti TAKY VRAŽEDKYNĚ a je šílená. Dokonce má i podle Maxe nebezpečnou kytku, která útočí na studenty!! Už nevím, komu všemu na škole věřit. Nejdřív ten potrhlý starý Huxley zničí půlku země a pak stařičká profesorka, která si na hodině plete ponožky, vraždí lidi?? Abychom trochu odlehčili situaci, změnili jsme téma na žáby. Usoudili jsme totiž, že moje žába Jelly je zakletý princ, nebo princezna a z prokletí ji dostane jenom polibek. Samozřejmě já se Stuem jsme žábu líbat nemohli, takže to bylo na Auroře s Maxem. Ani jeden se do toho dvakrát nehrnuli. Max se vymlouval na to, že má June a Aurora, že taky někoho má, pak že nikoho nechce a nakonec, že nechce, aby její první pusa byla s žábou. Tak jsme nechali na Jelly, ať si sama vybere a vybrala si Maxe. 

bottom of page